Alexa Sıralaması Nasıl İyileştirilir?

Alexa Sıralaması

Alexa, web siteleriyle ilgili trafik verisini sağlayan ve kullanıcılara sunan bir şirkettir. Çoğunlukla Alexa Rank adı verilen web sitesi sıralamasıyla bilinir. Alexa sıralaması, global ve yerel olarak ikiye ayrılır. Global Alexa Sıralaması, sitenizin dünyada ne kadar popüler olduğunu gösterir. Yerel Alexa sıralaması’nın alan adınızın kayıtlı olduğu ülkede ne kadar popüler olduğunuzu gösterir.

Alexa Sıralaması Neden Önemli?

Alexa Sıralaması, bir sitenin reklam potansiyelini gösterdiği için pazarlamacılar için çok önemli bir araçtır. Sayı ne kadar düşük olursa, sitenin aldığı trafik o kadar fazla olur ve bu sayede reklamlar o kadar çok kişiye ulaşabilir. Daha düşük Alexa Sıralamasına sahip alanlar, genellikle daha yüksek Alexa Rank’lı alanlardan daha değerli olarak kabul edilir. Düşük bir Alexa Puanına sahip olmak, reklam ağınızdan geçirdiğiniz TBM’yi artırabilir. Bu nedenle sitenizin Alexa Sıralamasını düşürmek işiniz ve kazancınız için yararlı olabilir.

Alexa Sıralaması

Alexa Rank’ınızı Nereden Öğrenebilirsiniz?

Burada kendi sitenizin Alexa Rank‘ı bulabilirsiniz. Ayrıca, benim gibi Alexa Rank’ınızı sürekli kontrol eden bir kullanıcıysanız, Alexa Traffic Chrome uzantısını yükleyebilirsiniz. Böylece ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfanın sırasını hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Alexa Sıralamanızı Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Sıralamayı etkileyen birçok faktör var. Bunların başında;

Alexa araç çubuğu’nu tarayıcınıza yükleyerek web sitesi verilerini alıp, gönderebilirsiniz.

Bir içerik yazmak, bloğunuzun trafiği arttırmanıza yardımcı olur. Ancak benzersiz bir içerik yazmak, okuyucularınızla iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olur ve uzun süre trafik çekmeye katkıda bulunur.

Bloğunuza her gün düzenli içerik girdiğiniz zaman Alexa sıralamanızın geliştiğini göreceksiniz.

Web siteniz için Facebook, Twitter ve Google+ sayfasını kurun. Ayrıca sitenizi imleme sitelerine gönderin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir