En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Web tarayıcınızı daha basit, daha üretken ve daha keyifli hale getirmek için Google Chrome eklentileri işinize yarayacaktır. Bu eklentileri ücretsiz şekilde tarayıcımıza indirip kullanabiliyoruz. Herkes gibi benimde kullanmış olduğum Google Chrome tarayıcısının işimizi kolaylaştıran eklentilerine bir göz atalım. Umarım sizin için faydası olur.

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Alexa Toolbar

O an bulunduğunuz internet sitesinin dünya ve global sıralamasını tek tıkla kolayca öğrenebilirsiniz. Alexa Toolbar, merak ettiğiniz sitenin bazı teknik bilgilerine sizi ulaştırıyor. Bunun yanı sıra sitenin açılış hızı ve backlink gibi detaylara da ulaşabiliyorsunuz.

Awesome Screenshot

Web sayfalarının ekran görüntülerini çok kolay bir şekilde almak ister miydiniz? O zaman çözüm budur; Chrome’da kullanmak için harika bir ekran görüntüsü eklentisi olan Awesome Screenshot. Eklenti, tüm web sayfalarının veya ekranın yalnızca görünen bölümlerinin ekran görüntülerini oluşturur ve kaydetmeden önce ekran görüntüsünü düzenleyebilirsiniz. Notlar yazarak veya şekiller çizerek zenginleştirebilirsiniz.

Google Chrome Eklentileri

WhatFont

Bir web sayfasında dolaşıyorsunuz. Sayfadaki fontlar çok hoşunuza gitti. Peki bu fontların ismini nereden bulacaksınız? Bu WhatFont eklentisiyle çok kolay. Eklentiyi tarayıcımıza yükledikten sonra sağ üst köşede WhatFont simgesine tıklıyoruz. Daha sonra merak ettiğimiz fontun üzerine tıkladığımız zaman font ismi, boyutu, rengi ve daha birçok özelliğine ulaşabiliyorsunuz.

ColorZilla

Çevrimiçi bir şeyin rengini merak ettiğinizde, Colorzilla‘nın damlalık aracını alarak herhangi bir pikseli kontrol edebilir ve merakınızı giderebilirsiniz. Daha sonra bu rengin verilerini başka bir programa yapıştırabilir, değerleri ayarlayabilir veya ileride tekrar kullanmak üzere uzantı içinde saklayabilirsiniz. Dijital tasarım çalışmaları için paha biçilemez bir uzantıdır.

AdBlock

Bir oyun sitesine, film sitesine ya da herhangi bir siteye girdiniz. Sağdan veya soldan fırlayan reklamlar canınızı hiç sıkmasın. Bu sorunu çoktan çözdüler bile. AdBlock, Chrome , Opera ve Safari kullanıcıları için kullanılabilecek önemli reklam engelleyici uzantılardan bir tanesidir. AdBlock, bilinen reklam sunucuları ve sağlayıcılarından gelen reklam içeriğini otomatik olarak engellemek için bir dizi filtre listesi kullanır. Kullanıcılar, varsayılan blok listelerine sadık kalarak, bunlara ek olarak abone olabilir, hatta kendi sitelerini oluşturabilir ve kendi favori web sitelerini beyaz listeye ekleyebilirler. En çok indirilen Chrome ve Safari uzantılarından biri olan AdBlock, dünya çapında birçok kullanıcının güvenine sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir