Facebook Marketplace Nedir?

Facebook Marketplace Nedir?

Facebook, kullanıcıların ağındaki diğer kullanıcılara malzeme alıp satmasını sağlayan Facebook Marketplace adlı yeni bir hizmeti açıkladı. Son zamanlarda kullanıcılar internet üzerinden kullanmadığı eşyalarını veya satmak istedikleri ürünleri bir program aracılığıyla kolay bir şekilde elden çıkarıyor.

Sosyal medyanın devlerinden Facebook, uygulamasında böyle bir ihtiyacı görerek bu olaya da el atmıştır. Peki nedir bu yeni gelen özellik? 18 yaş ve üstü Facebook kullanıcılarına, eşyalarını ve satmak istedikleri ürünlerinin resimlerini yayınlamalarına ve yakındaki satıcılar tarafından sunulan ürünlere göz atmalarına olanak tanıyor. Bu özellik, mobil uygulama kullanıcılarına yavaş yavaş yayılmaya başladı.

Facebook Marketplace

Her ay yaklaşık 700 milyon kişi tarafından kullanılan Marketplace, farklı kategorilerde hizmet veriyor. Bu kategorilerden bazıları, konut, ev ve bahçe, giyim – aksesuar gibi bölümlerden oluşuyor. Bunların yanı sıra eğlence, aile, hobi, elektronik, seri ilanlar ve araçlar olmak üzere toplamda 9 değişik kategoride ürünlerin sergilenmesini sağlıyor. Uygulamayı hem masaüstü versiyonu hem de mobil versiyon olarak kullanabiliyorsunuz. iPhone kullanıcıları, ekranın altında eskiden Messenger kısa yolunun olduğu gruplar ve bildirimler simgelerinin arasında, Marketplace simgesini bulacaktır. Satıcılar ve alıcılar Facebook’un kendi uygulaması Messenger üzerinden iletişim sağlayabiliyorlar.

Neden Facebook Marketplace Kullanmalıyım?

Facebook uygulamasının dünya üzerinde 1 milyarı aşkın bir kullanıcısı olduğunu biliyoruz. Türkiye’de ise 48 milyonu aşkın kullanıcısı var. Bu sayıları göz önünde bulundurursak ulaşacağımız kişileri tahmin edebiliriz. Telefonumuza ekstra bir program indirmeden uygulamayı kullanmakta bize kolaylık sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir