Google Web Geçmişi (MyActivity) Hakkında

Google Web Geçmişi

Google bizim hakkımızda ne biliyor? Cevap her şey. Google Web Geçmişi (MyActivity) servisi, ziyaret ettiğiniz her web sitesi, görüntülediğiniz her görüntü, Google arama kutusuna yazdığınız her arama terimi. En başta da söylemiştik. Kısacası her şey. Bu korkutucu geliyor insanlara. Son zamanlarda kullandığımız sosyal ağların ya da farklı web sitelerinin bilgilerimizi paylaştığınızı duyuyoruz. Biz de özel bilgilerimizi paylaşmamızın önüne kendimizce geçebiliriz. Google’ın sizin hakkınızda topladığı her bir veri parçasını hemen görebileceğiniz etkinlik sayfam adlı yeni bir veri kontrol paneli sunmuştur. Etkinlik sayfanızdan yalnızca Google’ın neyi izlediğini değil, verileri silmek için de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Google Web Geçmişi Etkinlik Sayfam Nedir?

Etkinlik sayfam, Google’ın yıllardır sizin hakkınızda topladığı tüm önemli bilgileri görebileceğiniz bir paneldir. Bu sayfayı myactivity.google.com adresine giderek (hesabınızda oturum açmanız gerekir) bulabilirsiniz. Etkinliğim sayfasında, arama, görsel arama, haritalar, Google Play, alışveriş, YouTube ve hatta Yardım gibi çeşitli Google ürünlerinden etkinlik görürsünüz.

Varsayılan olarak etkinliğim sayfası bir zaman çizelgesi olarak görüntülenir ve veriler güne göre paketlenir. Sol üst köşedeki menü düğmesine tıklayıp öğe görünümüne gidip zaman çizelgesindeki her bir öğenin listesini görmeyi seçebilirsiniz .

Google Web Geçmişi

Web Geçmişimi Nasıl Silebilirim?

Etkinliklerim sayfasından her şeyi silebilirsiniz. Google deneyiminizi özelleştirmek için verilerinizi kullandığından, etkinliğinizin önemli bir bölümünü silerseniz, bazı Google hizmetlerinin yararlılığında bir düşüş görebilirsiniz.

  • Etkinliklerim sayfasından tek tek öğeleri silmek için öğeyi bulun ve yanındaki üç noktayı tıklayın. Ardından Sil’i tıklayın.
  • Tüm etkinliklerinizi belirli bir günden, geçen haftadan, geçen aydan veya özel bir tarih aralığından silmek için Etkinliğim sayfasının sol üst köşesindeki menü düğmesini tıklayın ve Etkinliği sil’i tıklayın . Bu sayfada, etkinliği bugün, dün, son 7 gün, son 30 gün veya tüm zamanlardan silmeyi seçebilirsiniz.
  • YouTube veya Görsel Arama gibi Google ürünlerine ait etkinlikleri silmek için Etkinliğim sayfasına gidin ve Arama kutusunun altındaki Tarihe ve ürüne göre filtrele’ye tıklayın. Aktiviteyi silmek istediğiniz ürünü (veya ürünleri) seçin ve Ara düğmesini tıklayın. Ardından, arama kutusunun yanındaki üç noktayı tıklayın ve Sonuçları sil’i seçin.
  • Bir anahtar kelime veya arama terimi ile ilişkilendirilmiş etkinliği silmek için Etkinliğim sayfasına gidin ve arama terimini arama kutusuna yazın. Ara düğmesini tıklayın. Ardından, arama kutusunun yanındaki üç noktayı tıklayın ve Sonuçları sil’i seçin .
  • Her şeyi silmek için, etkinliğim sayfasında, menü düğmesine tıklayın. Etkinliği sil’i tıklayın. Tarihe göre Sil, tarihi tıklayın ve açılır menüden Tüm zamanları seçin. Ardından Sil’i tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir