Instagram Son Görülme Kapatmak

Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram son görülme kapatma işlemi son zamanlarda herkesin merak ettiği birk onu haline gelmiştir. Son görülme dediğimiz zaman insanların aklına WhatsApp uygulaması gelse de bu özelliği kullanan başka platformlarda var. Bunlardan birisi de Instagram. Kullanıcıların özel mesajlaşmalarında son aktif olduğu zamanı gösteren bildirimler Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlarda yaygın olarak kullanıyor.

Facebook’un bağımsız mesajlaşma uygulaması Messenger bir süredir kullanıcıların son görülmelerini gösterirken, Instagram’da kullanıcılarının direkt mesajlardaki son görülme zamanını göstermeye başladı. Birçok kullanıcı bu özelliği göz ardı edebilirken, diğer kullanıcılar bundan rahatsızlıklarını dile getiriyor. Instagramda olan güncellemeler her zaman bizim yararımıza olacak değil ya. Tabi ki bu özellikte bazı kişilerin işine yarayacağından emin olabilirsiniz. Şöyle güzel bir haber var ki bu özelliği kapatabiliyoruz. Instagram uygulamasında basit yollar izleyerek son görülmeyi kapatabiliriz.

Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram Son Görülme Kapatmak

Instagram son görülme özelliğini devre dışı bırakmak için profil sayfanızı açın. Daha sonra sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun. Açılan sayfayı aşağıya doğru sürüklediğimiz de “Hareket Durumunu Göster” seçeneğinizi göreceğiz. Bu seçeneği devre dışı bırakarak Instagram hesabımızın son görülmesini kapatmış oluruz.

Instagram Son Görülme Kapatma          Instagram Son Görülme Kapatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir